Dlaczego warto zdecydować się na dietę z sokami?

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że dieta z sokami z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Czy warto się na nią zdecydować?

Dieta soki owocowe – jak wygląda w praktyce?

Dieta na bazie soków jest nie tylko i wyłącznie niskobiałkowa, ale również niskotłuszczowa. Warto koniecznie mieć świadomość, by podczas jej stosowania pić tylko i wyłącznie koktajle i soki, które są przygotowywane ze świeżych owoców i warzyw. 

 

Należy również zdawać sobie sprawę, że jednym z bardzo istotnych elementów omawianej kuracji jest codzienne picie na czczo wody z cytryną, a także naparów ziołowych  mięty, kopru włoskiego czy pokrzywy. Trzeba także zaznaczyć, że bez problemu można dodawać do soków przyprawy czy świeże zioła. 

 

Rekomendowane jest spożywanie soków w porze obiadu i śniadania, by spalić dostarczone kalorie. Ponadto w porze popołudniowej, a także wieczornej zalecane są szczególnie koktajle i soki warzywne zawierające w swoim składzie zdecydowanie mniejszą ilość cukrów prostych. 

 

Należy również uwzględnić, że podczas stosowania diety bez żadnego problemu można sięgać po różne warzywa i owoce. Polecane są przede wszystkim cytrusy i jabłka, a odradzane owoce charakteryzujące się dużą kalorycznością. Trzeba do nich koniecznie zaliczyć winogrona czy banany. Warto zadbać, by w skład soków wchodziły seler naciowy, marchew, szpinak, jarmuż czy pomidory. 

Dieta na bazie soków, szczegóły

Warto zdawać sobie sprawę, że dieta sokowa nie może uwzględniać innych produktów niż owoce i warzywa. Rekomendowane jest zatem dokładnie przygotowanie się do niej. Zalecane jest wcześniejsze ograniczenie spożywania pokarmów wysoko przetworzonych, które zawierają większe ilości tłuszczu. Bardzo dużą rolę odgrywa odgrywać będzie jakość soków. Muszą być one bowiem nie tylko świeże, ale również przygotowane przez wyciskarkę wolnoobrotową. Warty podkreślenia jest fakt, że soki tłoczone wyposażone są w zdecydowanie większą ilość błonnika czy witamin i minerałów. 

 

Owoce i warzywa zaliczane są do obowiązkowych składników zdrowej diety. Wspomagają co prawda odchudzanie, jednak każda monotonna dieta może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Nieprawidłowo przygotowany detoks może bowiem doprowadzić do szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Warto skonsultować przygotowaną przez siebie dietę ze specjalistą.

 

Dieta z sokami i najlepszy catering znajdziesz na https://naturacoldpress.pl/diety-sokowe/