Detoks sokowy – na czym polega?

Teraz media przekonują wszystkich do regularnego oczyszczania organizmu. Według nich taki detoks warto sobie zafundować przynajmniej raz w roku, najlepiej w okresie zimowym, kiedy to układ immunologiczny przez niższą temperaturę funkcjonuje trochę gorzej, a sam człowiek jest bardziej narażony na zachorowanie. Jedną z form oczyszczania jest detox sokowy. Ma on sporo zalet, gdyż pozwala na usunięcie z organizmu licznych toksyn, które na bieżąco się w nim gromadzą.

Detox sokowy i z czym się wiążę?

Nawet ta osoba, która teoretycznie odżywia się super zdrowo i prowadzi racjonalny tryb życia, może mieć problemy z nagromadzonymi toksynami. Współcześnie znajdują się one dosłownie wszędzie. Nawet teoretycznie zdrowa żywność może składać się częściowo z konserwantów i innych związków chemicznych, które przenikają do wnętrza organizmu podczas konsumpcji. A co tu dopiero mówić o ludziach nieprowadzących zdrowego trybu życia. Ci, którzy wciąż palą papierosy, regularnie spożywają napoje alkoholowe i jeszcze do tego żywią się głównie na mieście, mogą spodziewać się, że w ich organizmach czai się olbrzymia ilość toksyn. Dla nich detoks sokowy będzie więc szczególnie dobrym rozwiązaniem. Warto o nim pomyśleć, gdy zdrowie zaczyna szwankować. Tak naprawdę jednak dogłębne oczyszczenie organizmu przyda się każdemu. Jeżeli bowiem ktoś zacznie je przeprowadzać na sobie dopiero w momencie, gdy rzeczywiście poczuje się gorzej lub zdiagnozuje u siebie poważniejszą chorobę, może być już na to za późno i koniecznie będzie przyjmowanie specjalistycznych lekarstw. Profilaktycznie warto więc na co dzień dbać o swoje zdrowie. A detoks przeprowadzony dwukrotnie w ciągu roku na pewno nikomu nie zaszkodzi, a jedynie pomoże i stanie się nieocenionym wsparciem dla organizmu.

Detox sokami a oczyszczenie organizmu

Czasami jednak nawet te osoby, które w teorii interesują się swoim zdrowiem, nie oczyszczają regularnie swoich organizmów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ detox sokami wydaje się im być czymś skomplikowanym, trudnym i czasochłonnym. A wcale tak nie jest. Przechodząc na niego, nie trzeba przygotowywać napojów z jakichś nietypowych czy egzotycznych owoców. Soki z naszych polskich rodzimych jabłek bądź gruszek też znakomicie się sprawdzą, zwłaszcza gdy zostaną wzbogacone sporą ilością warzyw.