Odtrucie

Już dawno wielu naukowców zauważyło, że my jako ludzie kompletnie się nie szanujemy. Nie chodzi w tym stwierdzeniu o szacunek do drugiego człowieka, chociaż z tym także jest spory problem. W tej tezie chodzi przede wszystkim o to, że nie mam szacunku do własnego ciała i traktujemy je podobnie jak wszystkie okoliczne śmietniki, z których korzystamy. Często podobnie jak do wszystkich śmietników, tak samo do własnego ciała dostarczamy mnóstwo śmieci pod wieloma różnymi postaciami. Takie śmieci to na przykład jedzenie, dym, który pochodzi z kominów oraz ten, który wdychamy, gdy palimy papierosy lub jeszcze inne środki.

Człowiek jednak nie jest śmietnikiem i nie może tak po prostu wyrzucić z siebie wszystko, co niepotrzebne poprzez wyciągnięcie jakiegoś worka ze śmieciami. W tym miejscu niestety podobieństwo człowieka do świetlika się kończy i człowiek, który chce powrócić do stanu, w którym jego organizm jest czysty i porozmawiamy niepotrzebnych toksyn, musi się w jakiś sposób odtruć. W bardzo skrajnych przypadkach chodzi już nie odzyskanie równowagi a o ludzkie życie i pomagają w tym specjalistyczne ośrodki. Jednak jeżeli przeciętny człowiek zyskał pewną świadomości i zrozumiał, jak bardzo sobie szkodził. To może podjąć próbę odtrucia się przy pomocy domowych, tanich i bardzo prostych metod.

Detox sokowy to chyba ich najprostszy przedstawiciel. Całą potrzebną wiedzę na temat tego, jak dokładnie wygląda taka dieta sokowa, można zyskać nawet za pośrednictwem internetu. Detoks sokowy to metoda skierowana praktycznie do wszystkich wystarczy posiadać w domu urządzenie, które pozwoli na skuteczne i szybkie wyciskanie soku z owoców. Jeżeli ktoś takie urządzenie posiada, to jedyne co musi zrobić to zapewnić sobie odpowiednie ilości warzyw. Istotna jest oczywiście przede wszystkim ich jakość i pewność, że nie ma w nich chemii. Najlepiej więc zaopatrzenie do tej wspaniałej diety robić tylko w miejscach, w których znamy sprzedawców i wiemy, że nie zostaniemy w żaden sposób oszukani na cenie ani na jakości kupowanych produktów.